Синтаксическая ошибка в блоке notify
  Загрузка страницы...

Що таке пасивний енергозберігаючий будинок?

9 сентября 2015

Щороку кількість запасів енергоносіїв значно зменшується, а їх вартість постійно зростає. Така тенденція заставляє задуматися про використання енергозберігаючих технологій при будівництві нового чи реконструкції старого будинку.

енергозберігаючий будинок

Європа, яка не може повністю забезпечити себе газом вже давно просувається в плані використання енергоефективних технологій. В перспективі створення повністю енергонезалежного будинку. Щоб досягти такого амбітного завдання будуть використовуватися новітні будівельні матеріали та нетрадиційні джерела енергії.

В концепції розвитку енергоефективних систем будинок з низьким рівнем споживання енергії охрестили "пасивним будинком". Будівництво такого житла буде коштувати на 30% дорожче за аналогічне житло традиційної конструкції. Але слід зазначити, що витрати на експлуатацію "пасивного будинку" будуть значно меншими за витрати на будинок традиційної конструкції. Розглянемо концепцію пасивного будинку більш детально.

Споруду що споживає малу кількість енергії, а в ідеалі може самостійно забезпечувати себе енергією можна назвати пасивним домом. Більш точне визначення можуть дати європейські стандарти. За ними пасивним будинком вважається споруда, яка споживає 15 кВт/м2 енергії на рік.

Процес проектування такого будинку потребує підвищеної уваги. Потрібно врахувати та ліквідувати "містки тепла". "Містки тепла" - це місця в конструкції де можлива втрата тепла. Такими місцями можуть бути стики будівельних матеріалів з різною теплопровідністю, місця з'єднань ізольованих і неізольованих елементів конструкції. В таких місцях може утворитися грибок, вологість та буде розвиватися грибок. Під час проектування, також, слід враховувати розташування будівлі, наявність системи кондиціонування та опалення, розміщення і кількість вікон, можливість використання альтернативних джерел енергії.

Важливим елементом залишається професійна компетентність фахівців, які будуть робити планування та зводити будинок.

Будівельники Європи вже побудували кілька тисяч будинків такого типу. Найбільший знаходиться в Австрії в місті Інсбрук.

найбільший пасивний будинок в Інсбруку

Цей багатоквартирний будинок площею в 13 985 м2 має ізоляцію товщиною 26 сантиметрів, а площа сонячних батарей, які на ньому встановленні дорівнює 1050 метрам квадратним. В проектуванні та будівництві були використані цікаві ідеї. Так підтримкою свіжого повітря в приміщенні завідує рекуператор. Це спеціальний теплообмінник, задача якого здійснювати обмін теплової енергії між вхідними та вихідними потоками повітря. Таким чином досягається економія ресурсів.

Щоб забезпечити пасивний дім енергією можна використовувати будь-які джерела тепла. Це може бути тепло, яке виділяє тіло людини, теплова енергія, що виділяється при приготуванні їжі, а також можна використовувати поновлювані джерела енергії (сонячна, геотермальна енергія).

Рассказать друзьям!